Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Vaj për Flokët pa Shpërlarje

Vaj për Flokët pa Shpërlarje

Regular price Lek 1,200 ALL
Regular price Lek 0 ALL Sale price Lek 1,200 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Flokët tuaj do të jenë gjithmonë fitues!Për këtë, thjesht kombinoni Thalia Organic Argan dhe vajin e kujdesit të flokëve Jojoba në flokët tuaj.

 Informacione mbi produktin:

Depërton thellë në flokët tuaj, rrit elasticitetin e fijeve të flokëve tuaj, rinovon strukturën e tij, jep shkëlqim dhe butësi. Si rezultat i gjithë kësaj, ajo ushqen flokët tuaj pa i rënduar dhe bën që fijet e flokëve të duken më të shëndetshme. 

A është kjo e gjitha? Sigurisht që jo!

Aktivi i patentuar PhytoComplex AHL®  lufton kundër rënies së flokëve, acidet Omega 3 dhe Omega 9 absorbohen shpejt nga fijet tuaja të flokëve, duke ndihmuar në riparimin dhe rinovimin e flokëve të dëmtuar dhe të konsumuar.

 Vaji i Jojoba është mjaft i ngjashëm me vajin natyral të flokëve që prodhohet nga lëkura e kokës sa i përket strukturës së tij molekulare. Falë kësaj veçorie, mund të përdoret lehtësisht si për flokët e thatë ashtu edhe për ato me yndyrë. Vaji i Jojoba, i cili përmban vitamina B1, B2 dhe B6, të cilat janë shumë të dobishme për flokët, mbështet rritjen e flokëve, hidraton dhe parandalon rënien e flokëve. 

Produkti ka një formulë të veçantë që nuk kërkon shpëlarje. Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES, paraben, parafinë, dhjamë kafshësh, kaustik. Nuk është testuar në kafshë. 

Përdorimi:

Përhapni një sasi të vogël të vajit në pëllëmbët tuaja, vendoseni atë në flokë të lagur dhe mos e shpëlani. Nëse dëshironi mund ta përdorni produktin para tharjes së flokëve. Produkti gjithashtu ndihmon në modelimin më të shpejtë dhe të lehtë të flokëve dhe parandalon që ky proces të dëmtojë flokët tuaj. Mund ta aplikoni edhe në flokë të thatë duke vendosur kështu prekjen e fundit në shkëlqimin e flokëve tuaj.

View full details