Vaj i Limonit

  Vaj i Limonit

  Lek 3,400
   DESCRIPTION

   Vaj i limonit

   Vaji esencial i limonit nxirret nga lëkura e limonit  dhe njihet dhe vlerësohet për vetitë e tij aromaterapike.

   Përdoret në produkte të shumta kozmetike për lëkurë të prirur për puçrra, me yndyrë  dhe ka veti të rigjenerojë fytyrën duke i dhënë shkëlqim.Ky vaj esencial gjithashtu dallon për  vetitë antioksiduese dhe është i dobishëm për forcimin e thonjve.

    Nëse përdoret brenda një dhome, ai ofron një ndjenjë rehatie dhe relaksimi. Vaji thelbësor i limonit gjithashtu dallohet për  vetitë astringjente,antibakteriale.  Këshillohet të aplikohet i holluar duke përdorur një vaj hollues, ose duke përzier disa pika me produkte të tjera. E shkëlqyeshme për masazhe për të nxitur qarkullimin limfatik dhe të gjakut. Thjesht shtoni disa pika vaj esencial limoni në një krem ​​ose vaj tjetër dhe pastaj masazhoni krahët, këmbët dhe kaviljet.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP