Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Tonik për lëkurë delikate

Tonik për lëkurë delikate

Regular price Lek 2,200 ALL
Regular price Sale price Lek 2,200 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Tonik për lëkurë delikate

Gentle Face Tonic përdor ingredientë te jashtëzakonshëm bimorë për të hidratuar, freskuar dhe tonifikuar indet pas pastrimit të lëkurës.

 

Toniku ka aftesi të:

  • largojë yndyrën duke pastruar poret dhe duke i zvogëluar ato
  • balancon pH e lëkurës duke qenë se lëkura ka pH natyror acid midis 5 dhe 6. Me larjen e fytyres debalancohet pH natyror. Toniku mundëson që pH te  rikthehet në normat e duhura më shpejt.
  • Mbron lëkurën dhe ndihmon  në ngushtimin e hapësirave ndërqelizore duke penguar futjen e papastërtive në lëkurë.

 

I përshtatshëm për çdo lloj lëkure.

Përdorimi:

Aplikojeni në lëkurë të thatë me ndihmën e një letre pambuku dhe mos e shpëlani.

View full details