Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Shkëlqe si Rreze Dielli

Shkëlqe si Rreze Dielli

Regular price Lek 7,650 ALL
Regular price Lek 11,800 ALL Sale price Lek 7,650 ALL
Sale Sold out
Tax included.

LUX - Tonik për fytyrën

Locion për fytyrën me efekt eksfoliues dhe shkëlqyes, krijuar si trajtim special për lëkura të yndyrshme dhe mikse, me akne dhe imperfeksione. Formula e veçantë, astrogjenët dhe dizifektantët rregullojnë prodhimin e sebumit, pastrojnë dhe reduktojnë poret. Acidi Salicylic vepron si pastrues i lëkurës së vdekur, që e rinovon shtesën e parë dhe përmirëson sipërfaqen e lëkurës duke e theksuar shkëlqimin natyral të saj. Ekstraktet e trumzës, rigonit dhe limonit falë vetive antibakteriale e pastruese dhe vitaminave, zinku dhe Flower waters kanë benefite antioksiduese që e rigjenerojnë lëkurën dhe rifiton shkëlqimin.

LUX - Pastrues me shkumë për fytyrën 

Shkumë pastruese e lehtë për fytyrën me veprim antibakterial dhe detoksifikues, pastron butësisht çdo papastërti me veprim zbutës. Ginger, Liquorice dhe Red Vine, kanë efekt anti-inflamator dhe antioksidant, rigjenerojnë qelizat, qetësojnë irritimet dhe ulin prodhimin e sebumit. Ekstraktet e Incense dhe Propolis kanë funksion intensiv antiseptik dhe pastrim të thellë, që pastron dhe zbut sa herë që përdoret, duke dhënë ndjesi pastërtie.

Trajtimi i bukurisë me veprim intensiv, hidratues dhe rigjenerues, ideal për çdo lloj lëkure, me teksturë të lehtë, depërton shpejt dhe ushqen në thellësi pa krijuar yndyrë, duke dhënë ndjesi freskie dhe komforti të menjëhershëm. Formula eskluzive konsiston në Extracts of Royal Orchid, Ninfea dhe miks të vajrave organikë qe forcojnë mbrojtjen natyrale të lëkurës dhe stimulojnë vitalitetin e saj. Qelizat e staminuara të Red Vine, Green Tea dhe vitaminës E,sigurojnë veprim të fuqishëm tendosës dhe kundër plakjes. Damask Rose Water dhe Hamamelis garantojnë funksion të shkëlqyeshëm si bazë makeup-i. Lëkura është më e butë, e rigjeneruear dhe rifiton ndriçimin e saj natyral.

Falë kombinimit të vajit organik të Jojoba, Sunflower Rice dhe Viperine seeds, Tocoferol dhe ekstraktet zbutëse të Calendula, Camomile, Iperic, larësi aktiv i Kozmetikës Natyrale Eterea është ideal për të hequr çdo lloj makeup-i, duke e lënë lëkurën e paster, të ushqyer dhe të butë. Edhe pse ka konsistencë të trashë, kthehet si vaj dhe më pas si qumësht kur bie në kontakt me ujin.

Formulë inovative me tre faza, që butësisht kujdeset dhe zbut lëkurën, duke rregulluar qarkullimin e qelizave dhe  zbardh menjëherë fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Vepron në mënyrë aktive për lëkurë më rinore falë vajrave vegjetalë ekstremisht të çmuar, me përbërës dhe veti riparuese, që ushtrojnë veprim të fuqishëm antioksidant dhe veprojnë në mënyrë sinergjike me enzimat proteolitike, duke bërë pastrim të thellë delikat, që i bashkangjitet dhe efekti ushqyes i një maske. Përdorimi i vazhdueshëm i jep lëkurës pamje të shëndetshme, të butë dhe radiante.

View full details