Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Shampo Rigjeneruese dhe Hidratuese Aloe Vera 50%

Shampo Rigjeneruese dhe Hidratuese Aloe Vera 50%

Regular price Lek 800 ALL
Regular price Sale price Lek 800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Shampoja rigjeneruese dhe e kujdesit hidratues të serisë Aloe Vera Thalia Natural Beauty është ideale për flokë të thatë dhe të lyer me mbështetjen e ekstraktit unik të aloe vera!

 Informacione mbi produktin:

 Aloe vera, e përcaktuar si "bima e pavdekësisë" nga egjiptianët, përmban 20 minerale, 18 aminoacide dhe 12 vitamina në lëngun si xhel që del kur gjethet e saj. Kjo është arsyeja pse aloe vera është një barishte e mrekullueshme që përdoret shpesh si në mjekësi ashtu edhe në kozmetikë.

Kjo shampo e cila përmban këtë bimë intensivisht, ofron një kujdes unik dhe hidraton flokët veçanërisht të thatë dhe të lyer me ekstraktin e saj 50% të aloe verës dhe përbërësit aktivë natyralë të zgjedhur me kujdes. Ekstrakt aloe vera i ngarkuar me vitamina, minerale dhe enzima; lufton kundër zbokthit, këputjen e flokëve dhe problemeve të kokës.

Ajo ndihmon në forcimin e rrënjës të flokëve dhe rritjen e tyre të shëndetshme. Përveç kësaj, ajo mbron flokët nga efektet e dëmshme të diellit. Thalia Natural Beauty Aloe Vera Series Repair and Moisturising Care Shampoo gjithashtu përmban PhytoComplex AHL®. Akti barishtor i patentuar PhytoComplex AHL®, i cili merret nga një përzierje e 24 llojeve të bimëve në Laboratorin e Kozmetikës Akten, është i njëjti kundër rënies së flokëve. Ai gjithashtu kujdeset për flokët tuaj nga rrënja në majë me provitaminën dhe proteinën e hidrolizuar në formulimin e produktit.

 Përdorimi i produktit:

Vendosni këtë shampo në flokët tuaj të lagur çdo dy ditë dhe lëreni në flokët tuaj për të paktën pesë minuta; Ndërkohë, masazhoni flokët tuaj për të rritur thithjen dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Ne ju rekomandojmë që ta përdorni rregullisht për të marrë rezultate pozitive kundër rënies së flokëve.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details