Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Set udhëtimi - Antalia (Kujdesi për flokët)

Set udhëtimi - Antalia (Kujdesi për flokët)

Regular price Lek 799 ALL
Regular price Lek 2,000 ALL Sale price Lek 799 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Me setin e udhëtimit Thalia Natural Beauty Antalya, flokët tuaj i janë besuar Thalia –s në mënyrë që flokët tuaj të mund të duken në formën më të mirë ndërsa jeni me pushime. Seti përbëhet nga shampoja, zbutësi i flokëve dhe vaji për kujdesin e flokëve.

Do të ndjeni dritën e Antalias në flokët tuaj me ekstrakte aloe vera dhe sherebele. Me aloe vera që përmban 20 minerale, 18 aminoacide dhe 12 vitamina në lëngun formë xheli që del nga gjethet dhe sherebela, e cila ka një efekt të shkëlqyeshëm në flokë. Flokët tuaj do të rigjallërohen dhe hidratohen me një kujdes unik duke siguruar qëndrueshmëri dhe fleksibilitet të gjëndrave të flokëve dhe duke mundësuar rritje të shëndetshme. Skalpi juaj do të marrë frymë, do të relaksohet dhe zbokthi do të zhduket. Si rezultat, flokët tuaj do të fitojnë një shkëlqim dhe butësi shtesë. Përveç të gjitha këtyre, flokët tuaj do të mbrohen nga efektet e dëmshme të diellit.

 Aloe Vera & Sage Extract Shampoo (100 ml): Kjo shampo ofron një kujdes unik dhe hidraton flokët tuaj me ekstraktin e aloe vera-s dhe përbërësit natyralë të zgjedhur me kujdes. Ajo promovon forcimin e rrënies të flokëve dhe rritjen e tyre të shëndetshme. Ai pastron flokët tuaj në thellësi me ekstrakte sherebele,duke e bërë  lëkurën e kokës të marrë frymë dhe duke I mundësuar relaksim.

 Mënyra e përdorimit (Shampo):

Vendoseni shampon në flokët tuaj të lagur çdo dy ditë dhe lëreni të veprojë të paktën pesë minuta; Ndërkohë, masazhoni flokët tuaj për të rritur thithjen dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Ne ju rekomandojmë që ta përdorni rregullisht për të marrë rezultate pozitive kundër rënies së flokëve.
Kondicion me Aloe Vera & Ekstrakt Sage (100 ml): Produkti është një plotësues perfekt i procesit të kujdesit për flokët me formulën e tij të veçantë që nuk i peshon flokët. Ekstrakti i aloe vera dhe ekstrakte të sherebelës në formulën e tij ndihmojnë në sigurimin e lagështisë së nevojshme për flokët dhe riparimin e majave të ndara. Ai i jep gjallëri flokëve tuaj.

 Udhëzimet për përdorim:

Vendoseni produktin në flokët tuaj të pastër pas dushit. Masazhoni flokët tuaj për 1-2 minuta, pastaj shpëlajini. Aloe Vera & Sage Extract Oil (50 ml): Vaj për flokët me ekstrakt Aloe Vera dhe Sage; Ai depërton thellë në flokët tuaj, rrit elasticitetin e fijeve të flokëve, rinovon strukturën e tij, jep shkëlqim dhe butësi shtesë. Si rezultat i gjithë kësaj, ajo ushqen flokët tuaj pa i rënduar dhe ndihmon fijet e flokëve tuaj të duken të qetë.

 Mënyra e përdorimit:

Përhapni një sasi të vogël vaji për kujdesin e flokëve në pëllëmbën tuaj, vendoseni në flokë të lagur dhe mos e shpëlani. Nëse dëshironi të përdorni produktin para tharjes së flokëve, hiqni lagështinë e flokëve me një peshqir. Produkti ndihmon gjithashtu në flokë më të shpejtë dhe më të lehtë dhe parandalon që ky proces të dëmtojë flokët tuaj. Nëse dëshironi të kontrolloni gëzofin e flokëve tuaj dhe ta parandaloni atë të shkrihet, mund ta aplikoni edhe në flokë të thatë; Në këtë mënyrë, ju bëni prekjen e fundit në shkëlqimin e flokëve tuaj.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details