Serum për Fytyrën me Perlë dhe Peptide

  Serum për Fytyrën me Perlë dhe Peptide

  Lek 1,800
   DESCRIPTION

   Seria Pearl & Peptide Reverse Age Beauty ju fton për një pamje të qartë dhe të gjallë me efektin e tij të shpejtë dhe intensiv! 

   Informacione mbi produktin:

   Me Pearl & Peptide Reverse Age Series thuaji lamtumirë rrudhave sepse lëkura juaj do të bëhet më gjallë, e ndritshme, e hidratuar dhe e re. Kjo seri e re nga Thalia është një ritual efektiv i kujdesit të lëkurës i formuluar posaçërisht për të ndihmuar në zvogëlimin e shenjave të dukshme të plakjes dhe rritjen e shkëlqimit të lëkurës tuaj.Ky serum ka një teknologji inovative ashtu si serumet e fytyrës në seritë e tjera të Thalia.

   Serumi lejon pluhurin e perlave, peptidit dhe acidit hialuronik në përmbajtjen e tij të depërtojnë lehtësisht në lëkurë. Krijon një efekt hidratues afatgjatë dhe intensiv në lëkurë. Ndihmon në parandalimin e rrudhave të reja. Për më tepër, ajo mbështet ruajtjen e gjendjes natyrore të kornizës së fytyrës.Seria për fytyrën kundër plakjes përmban shumë minerale, proteina dhe më shumë se 20 aminoacide që janë të dobishme për lëkurën.

   Pluhuri i perlave, i cili shton rininë dhe qartësinë e lëkurës, rinovon dhe ringjall qelizat, shtrëngon dhe zvogëlon rrudhat.Funksioni i peptideve, të cilat përbëhen nga molekulat e aminoacideve, është të transmetojnë midis qelizave. Peptidet luajnë një rol aktiv në rregullimin e metabolizmit, për më tepër, ato janë antibakteriale. Falë këtyre vetive, ato zvogëlojnë rrudhat, hidratojnë dhe forcojnë lëkurën. Prodhimi i acidit hialuronik në çdo ind të trupit zvogëlohet me rritjen e moshës, gjë që bën që struktura e kolagjenit të përkeqësohet dhe lëkura të plaket. Shtesa e acidit hialuronik hidraton, lëmon, forcon dhe, natyrisht, rinovon lëkurën.

   Përdorimi i produktit:

   Hidhni disa pika të serumit në fytyrë kundër plakjes. Vendoseni në fytyrën tuaj të pastruar me prekje të lehta, fërkojeni mirë.

   Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP