Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun me Koenzimë Q10

Sapun me Koenzimë Q10

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Informacione mbi produktin:

Sapuni Thalia Natural Coenzym Q10 lufton rrudhat në thellësitë e lëkurës falë Coenzyme Q10 në përmbajtjen e tij dhe rrit nivelin natyral Q10 në lëkurë. Aktivizon mekanizmin mbrojtës të lëkurës kundër radikaleve të lira të shkaktuara nga faktorët e mjedisit, drita UVA dhe stresi dhe i siguron lëkurës energjinë e nevojshme për rigjenerimin. Vaji i farave të rrushit dhe Q10 janë përbërës të rëndësishëm falë rolit të tyre në procesin natyror të rigjenerimit të lëkurës. Këto substanca ndihmojnë lëkurën të rigjenerohet në një mënyrë të shëndetshme dhe të ruajë pamjen e saj të butë dhe rinore.

 Përdorimi i produktit:

Pasi të keni larë fytyrën me shumë shkumë, lëreni atë në formën e një maske për 2-3 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë. Nëse dëshironi ta përdorni gjatë larjes, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin tuaj, prisni pak dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Falë parfumit të veçantë dhe bazës së testuar dermatologjikisht, do të ndjeni që lëkura juaj është më e pastër.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details