Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapuni Natyral Rigjenerues dhe Hidratues Aloe Vera 50%

Sapuni Natyral Rigjenerues dhe Hidratues Aloe Vera 50%

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

 Me sapunin Aloe Vera lëkura juaj do të jetë më e hidratuar dhe e freskët!

Informacione mbi produktin:

Sapuni Natyral rigjenerues dhe hidratues i serisë Aloe Vera siguron kujdes maksimal dhe mbrojtjen më natyrore për lëkurën tuaj me përmbajtjen 50% të ekstraktit të aloe verës. Pastron butësisht lëkurën e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm dhe diellit. Ndihmon lëkurën të rimarrë hidratimin e humbur. Ju mund ta përdorni të sigurit sapunin në lëkurë dhe flokët tuaj. Aloe vera, e përcaktuar si "bima e pavdekësisë" nga egjiptianët, përmban 20 minerale, 18 aminoacide dhe 12 vitamina në lëngun si xhel që del kur gjethet prishen. Kjo është arsyeja pse aloe vera është një barishte e mrekullueshme që përdoret shpesh si në mjekësi ashtu edhe në kozmetikë.

 Përdorimi:

Lani fytyrën me sapunin Aloe Vera, lini atë në formën e një maske për 2-3 minuta, dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Nëse dëshironi ta përdorni gjatë larjes, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin tuaj, prisni pak dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details