Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun Natyral me Shafran

Sapun Natyral me Shafran

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Shafrani i Indisë dhe përbërësi i tij më i rëndësishëm aktiv, kurkumina antibakteriale dhe antioksiduese, bëjnë mrekulli sidomos në aknet, shenjat e akneve,  pikat e zeza, ekzemën, si dhe plagët dhe djegiet. Përveç kësaj, ajo hidraton qelizat e lëkurës, ndihmon në ruajtjen e shkëlqimit natyror të lëkurës, shton shkëlqim në lëkurë, ndihmon në heqjen e rrathëve të errëta nën sytë, dhe i bën buzët e copëtuara të buta.

Shafran i Indisë, një kozmetikë natyrore, tërheq gjithashtu vëmendjen me vetitë e tij kundër plakjes, lufton rrudhat dhe vijat e imëta, mbështet formimin e kolagjenit dhe shton fleksibilitet në lëkurë. Ai është një zbardhues i mirë i lëkurës. 

Shafran i Indisë gjithashtu ka efekte shumë pozitive në flokë duke qënë tejet efektiv kundër zbokthit dhe problemeve të tjera të kokës. Rritja e qarkullimit të gjakut në lëkurën e kokës, parandalimi i rënies së flokëve dhe ushqimi i tyre janë ndër efektet e tjera të tij. 

 Përdorimi: 

Lani fytyrën duke e shkumëzuar me sapunin me shafran, lini atë në formën e një maske për 2-3 minuta, dhe më pas shpëlajeni atë me ujë të ftohtë. Nëse dëshironi ta përdorni gjatë dushit, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details