Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun me Luleshtrydhe

Sapun me Luleshtrydhe

Regular price Lek 200 ALL
Regular price Sale price Lek 200 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Amerika është atdheu i luleshtrydheve nga familja Roseceae, megjithatë, Turqia renditet e dyta në botë në prodhimin e luleshtrydheve. Ndërsa ngjyra e frutave errësohet, shkalla e antioksidantëve në to rritet.

Luleshtrydhet janë një frut shumë i vlefshëm për kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Sapuni me luleshtrydhe pastron lëkurën nga papastërtitë dhe qelizat e vdekura, kujdeset, hidraton dhe shkëlqen lëkurën pa e tharë.  Falë vitaminës C dhe kolagjenit, ajo bën të mundur eliminimin e alergjive dhe efekteve të ngjashme me flluska, njolla, akne dhe ënjtje nën sy që mund të ndodhin në lëkurë. Ajo gjithashtu lufton me shenjat e plakjes. Nga ana tjetër, zgjidh problemet e rënies së flokëve dhe zbokthit duke hidratuar flokët në maksimum.

 Të gjithë anëtarët e familjes mund ta përdorin të sigurt sapunin me luleshtrydhe dhe do t'ju ndryshojë rutinën e kujdesit të lëkurës duke ju dhuruar relaksim me aromën e tij të këndshme. Do të ndjeni që lëkura juaj është më e pastër dhe më e freskët falë këtij sapuni të testuar dermatologjikisht.

Përdorimi: 

Lani fytyrën duke e shkumuar me sapunin me luleshtrydhe, mbajeni atë në formën e një maske për dy deri në tre minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Nëse dëshironi ta përdorni gjatë larjes, shkumojeni me ujë të nxehtë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details