Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun Natyral Lotus

Sapun Natyral Lotus

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Lotusi, njihet si një simbol i pastërtisë dhe bukurisë si në Budizëm ashtu edhe në fetë Hindu, madje i dha emrin një pozicioni yoga dhe simbolizon rilindjen dhe jetën e përjetshme në Egjiptin e lashtë; Një lule e pasur me minerale si fosfori, hekuri, kaliumi, magnezi dhe vitaminat A, B dhe C. Kështu është edhe për sa i përket proteinave dhe fibrave. Lotus, një nga lulet më të çmuara në botë, ka përfitime të tilla si mbështetja e shëndetit të gjakut, rritja e qarkullimit të gjakut, zvogëlimi i kapsllëkut, përmirësimi i pagjumësisë dhe psikologjisë dhe heqja e toksinave.

Efektet e lotusit në lëkurë janë gjithashtu të shkëlqyera. Lotus antioksidues, zvogëlon rrudhat, rrit elasticitetin e lëkurës, ushqen dhe freskon. Në këtë mënyrë, ajo siguron që lëkura të duket më e re. Ai gjithashtu largon njollat ​​e zeza, hap poret, e bën lëkurën të pastër dhe të ndritshme.

Lotus ushqen lëkurën dhe flokët, shton elasticitetin dhe i bën më të shëndetshme.

Përdorimi: 

Lani fytyrën duke shkumëzuar sapunin Thalia Natural Beauty Lotus, lini atë në formën e një maske për dy deri në tre minuta, dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Nëse dëshironi ta përdorni gjatë banjës, shkumojeni me ujë të nxehtë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details