Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun me Qymyr Natyral

Sapun me Qymyr Natyral

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Sapuni Thalia me qymyr, duke qenë që largon yndyrën e tepërt nga lëkura, hidraton dhe ushqen lëkurën e thatë, është i përshtatshëm për lëkurë të thatë si dhe lëkurë me yndyrë. Ata që kanë  lëkurë të ndjeshme gjithashtu mund ta përdorin këtë sapun lehtësisht. Sapuni Thalia me qymyr krijon një pamje të pametë dhe të gjallë ndërsa e bën lëkurën të pastër dhe largon bakteret. Ajo gjithashtu ka veti tërheqese për lëkurën dhe eliminon efektet e plakjes, veçanërisht rrudhat, dhe i bën duart të duken më të reja.

Përveç kësaj, ajo ndihmon në trajtimin e infeksioneve të lëkurës si: puçrrat, psoriazën dhe ekzemën, ashtu edhe heqjen e njollave të shkaktuara prej tyre. Sigurisht, flokët gjithashtu marrin formën e tyre nga efektet unike të sapunit Thalia. Ky sapun është veçanërisht i mirë për zbokthin dhe problemet e tjera të kokës, si dhe për flokët e thatë.

Cilat janë përfitimet e qymyrit? Ideja për të bërë sapun nga qymyri mund të tingëllojë "interesante" kur e dëgjoni për herë të parë. Sidoqoftë, qymyri është përdorur për qëllime mjekësore në shumë pjesë të botës gjatë historisë. Për shembull, egjiptianët e lashtë dhe indianët e Amerikës së Veriut pastronin plagët me qymyr, ndërsa në Indi qymyri përdorej për të filtruar ujin.

Qymyri, i cili është jashtëzakonisht i pasur me vitaminë E, preferohet gjithnjë e më shumë në industrinë e kozmetikës sot dhe ofron përfitime unike për kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Qymyri, i njohur gjithashtu si karboni i aktivizuar, ka një aftësi të pabesueshme për të parandaluar efekte të padëshiruara në lëkurë, për të ruajtur ekuilibrin e yndyrës, për të pastruar toksinat e grumbulluara në poret, për të tkurrur poret, për të eleminuar qelizat e vdekura dhe për të marrë frymë lëkura. Me këto aftësi, ajo detoksifikon lëkurën në maksimum.

Përdorimi: 

Lani fytyrën me sapunin. Lëreni të veprojë për 2-3 minuta në formën e një maske. Shpëlajeni atë me ujë të ftohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details