Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun me fara të zeza

Sapun me fara të zeza

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Sapuni me fara të zeza Thalia Natural Beauty është një freskues madhështor për lëkurën tuaj!

 Një nga hidratuesit më natyral dhe të fuqishëm, vaji i farës së zezë është një produkt efektiv për bukurinë dhe kujdesin e lëkurës dhe flokëve tuaj. Ai siguron përmirësim në sëmundjet e lëkurës të tilla si egzema, psoriaza, kërpudhat dhe aknet, ndërsa shëron problemet e lëkurës dhe i jep asaj një pamje të butë. Nga ana tjetër, ndihmon flokët tuaj që të bëhen më të fortë dhe të rriten më lehtë dhe të fitojnë një shkëlqim natyral. Kujdesi për lëkurën e kokës është një tjetër vlerë plus. Përmban vitaminë E, kalcium, selen, zink, hekur, bakër, acide yndyrore Omega 3 dhe Omega 6; Prandaj, ai gjithashtu ka një efekt në forcimin e sistemit imunitar.

Sapuni i farës së zezë nga Thalia Natural Beauty, i cili përmban shumë vaj të farës së zezë, është një sapun i mrekullueshëm i lëkurës me vetitë e tij freskuese dhe pastruese. Falë acideve të saj yndyrore ushqyese, ajo hidraton lëkurën tuaj dhe gjithashtu ndihmon lëkurën tuaj për të hequr qelizat e vdekura me efektin e saj peeling.

Duke tërhequr vëmendjen me strukturën e tij të butë dhe shkumën e bollshme, ky sapun ruan efektin e tij rigjenerues në flokët tuaj.

Të gjithë anëtarët e familjes mund të përdorin me siguri sapunin natyral, i cili bie në sy me parfumin e tij të veçantë. Falë këtij sapuni të testuar dermatologjikisht, do të ndjeni që lëkura juaj është më e pastër.

 Përdorimi:

Lani fytyrën duke e shkumuar me sapun, lëreni në formën e një maske për 2-3 minuta, dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Nëse dëshironi ta përdorni gjatë larjes, shkumojeni me ujë të nxehtë dhe aplikojeni në të gjithë trupin tuaj, prisni pak dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

View full details