Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Peeling me Grejpfrut

Peeling me Grejpfrut

Regular price Lek 1,000 ALL
Regular price Sale price Lek 1,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.Lëkurën tonë, e cila ngurtësohet dhe eksfoliohet në dimër, ia besojmë serisë Thalia Grapefruit.

Grejpfruti rozë, me origjinë nga Xhamajka, prej këtu është përhapur në të gjithë botën dhe është një frut i pasur me vlera ushqyese. Grejpfruti rozë, një depo e vitaminës C, kaliumit dhe antioksidantëve, është një përbërës unik që është përdorur në kujdesin e flokëve dhe lëkurës prej vitesh. I pasur me hekur, kalcium dhe minerale të tjera, ushqen dhe pastron lëkurën tuaj. Shumë studime të grejpfrutit rozë që ngadalësojnë procesin e plakjes së lëkurës e kanë bërë grejpfrutin rozë një nga përbërësit më të rëndësishëm për industrinë kozmetike.

Thalia Pink Grepefruit Extract Peeling Gel është krijuar posaçërisht për të hequr qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës pa irrituar shtresat e lëkurës. Ndryshe nga peeling standarde; Përbërësi aktiv AHA në formulën e tij siguron që lëkura e vdekur dhe papastërtitë në formën e grimcave të mishrave të dhëmbëve të hiqen pa irrituar lëkurën gjatë pastrimit. Një tjetër ndryshim me peeling standard; Është mungesa e kokrrizave të mëdha që irritojnë lëkurën kur fërkohen. Kështu, lëkura nuk është e ekspozuar ndaj efektit rezistent ndaj konsumit. Ndihmon në heqjen e shenjave dhe njollave të akneve duke pastruar lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës. E bën më të lehtë që hidratuesit të përthithen në lëkurë pas aplikimit. Falë përmbajtjes së tij të fortë, të pasuruar me ekstrakt të grejpfrutit rozë, jep një butësi të lagësht dhe prej kadifeje pas shpëlarjes.

Nuk përfshin SLES/SLS.

Nuk përmban parabenë dhe parafinë.Përdorimi:

Pastrojeni fytyrën dhe më pas thajeni butësisht. Aplikojeni në fytyrë dhe fërkojeni me lëvizje rrethore për një minutë. Shpëlajeni me ujë të vakët. Mund të përdoret një ose dy herë në javë.Paralajmërime:

Shmangni kontaktin me sytë. Nëse produkti bie në kontakt me sytë, shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Mbroni nga nxehtësia dhe rrezet e diellit. Mbajeni larg fëmijëve.

View full details