Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Pastë Dhëmbësh me Propolis

Pastë Dhëmbësh me Propolis

Regular price Lek 500 ALL
Regular price Sale price Lek 500 ALL
Sale Sold out
Tax included.
Ne jemi të vetëdijshëm se sa e pastër duhet të jetë përmbajtja e një paste dhëmbësh që përdorni çdo ditë dhe ne veprojmë me përgjegjësi për të mbajtur kimikatet e forta jashtë trupit tuaj.

propolis; Është një produkt bletësh tërësisht natyral, i ngjashëm me mjaltin, pelte mbretërore dhe polen. Përveçse ka shumë funksione, tani njihet si një përforcues i rëndësishëm i imunitetit.

Propolisi është shumë i pasur në përmbajtje; Ai përmban komponime shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, si vitaminat B1, B2, C dhe E, kalcium, magnez, kalium, natrium, hekur, zink dhe bakër, minerale dhe aminoacide.

Propolisi në përmbajtjen e tij luan një rol aktiv në rikthimin e bardhësisë natyrale të dhëmbëve tuaj dhe në kujdesin e mishrave të dhëmbëve. Përmbajtja e tij e bën të vështirë që bakteret në gojë të krijojnë pllaka në smaltin e dhëmbëve. Ndihmon në parandalimin e formimit të kariesit dentar duke inaktivizuar enzimat që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve. Përveç kësaj, parandalon formimin e njollave të dhëmbëve duke i veshur dhëmbët me mikro komponentët e tij natyralë dhe siguron që të keni dhëmbë të bardhë natyralë. Prandaj, është ideale për kujdesin oral që ju nevojitet gjatë ditës. Mund ta përdorni në kujdesin tuaj të mëngjesit dhe pasdites për dhëmbët që duken rrezatues.

Vaji i mentes në përmbajtjen e tij ofron freskim.

Me formulën e tij natyrale dhe të fortë, mbron dhëmbët tuaj për 12 orë.

Përdorimi:

Përdoret me furçë dhëmbësh. Shtyhet në furçë në madhësinë e qiqrave. Larja bëhet për të paktën 2 minuta. Pas larjes, goja shpëlahet me ujë të bollshëm. Mos e gelltit. Fëmijët nën 7 vjeç duhet të përdoren nën mbikëqyrjen e të rriturve.

Paralajmërime:

Duhet të mbahet larg rrezeve të diellit direkte, në temperaturë dhome dhe larg produkteve ushqimore.

Detaje teknike:

Nuk përmban SLES, SLS, Parabenë, Fluor dhe ëmbëlsues artificialë.
View full details