Skip to product information
1 of 1

Modastika

Pastë Dhëmbësh me Aloe Vera për Zbardhje

Pastë Dhëmbësh me Aloe Vera për Zbardhje

Regular price Lek 199 ALL
Regular price Lek 500 ALL Sale price Lek 199 ALL
Sale Sold out
Tax included.
Ne jemi të vetëdijshëm se sa e pastër duhet të jetë përmbajtja e një paste dhëmbësh që përdorni çdo ditë dhe ne veprojmë me përgjegjësi për të mbajtur kimikatet e forta jashtë trupit tuaj.

Misvaku, i cili përftohet me prerjen e degës së kumbullës, ndër vite është përdorur gjerësisht në higjienën e gojës. Përbërësit antioksidues dhe antimikrobikë në përmbajtjen e tij reduktojnë rritjen e mikrobeve në florën orale, sigurojnë higjienën dhe zbutin mishrat e dhëmbëve. Përbërësit bazë në misvak neutralizojnë acidin në gojë, qetësojnë indet dhe qetësojnë natyrshëm gingivitin.

Falë vetive antibakteriale të përmbajtjes së misvakut, lufton popullatën bakteriale që riprodhohet në gojë gjatë natës. Prandaj, është ideale të lahet para gjumit. Ndihmon në parandalimin e erës së keqe të gojës në mëngjes.

Aloe Vera është një bimë me kërcell të shkurtër që ruan ujin në gjethet e saj. Xheli i marrë nga gjethet është i pasur me vitamina, minerale, aminoacide dhe antioksidantë. Dihet se përdoret në industrinë kozmetike si dhe për të qetësuar inflamacionin oral.

Kombinimi i përbërësve të aloe verës dhe misvakut të përdorur në formulë ndihmon në forcimin e mishrave të dhëmbëve.

Me formulën e tij natyrale dhe të fortë, mbron dhëmbët tuaj për 12 orë.

Përdorimi:

Përdoret me furçë dhëmbësh. Shtyhet në furçë në madhësinë e qiqrave. Larja bëhet për të paktën 2 minuta. Pas larjes, goja shpëlahet me ujë të bollshëm. Mos e gelltit. Fëmijët nën 7 vjeç duhet të përdoren nën mbikëqyrjen e të rriturve.

Paralajmërime:

Duhet të mbahet larg rrezeve të diellit direkte, në temperaturë dhome dhe larg produkteve ushqimore.

Detaje teknike:

Nuk përmban SLES, SLS, Parabenë, Fluor dhe ëmbëlsues artificialë.
View full details