Maskë Riforcuese

  Maskë Riforcuese

  Lek 1,100
   DESCRIPTION

   Paketa e Riforcimit është një përzierje e pluhurave të drithërave dhe barishteve, specifike për trajtimin e shëndetshëm dhe forcues të flokëve. Përbërja siguron një sinergji të pluhurave të tilla si: mel, nasturtium, bisht kali, jonxhë, thupër, fenugreek dhe marshmallow. Duke qenë e pasur me kripëra minerale, sidomos silic (acid silic) si dhe magnez dhe hekur, aminoacide squfuri (cistinë dhe metioninë) dhe mukilazh, Paketa ndihmon në ruajtjen e mirëqenies së strukturave të keratinës (flokëve dhe thonjve) dhe u ofroni atyre forcë dhe gjallëri. *

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një konsistencë jo shumë të trashë. Rekomandohet ta lini të pushojë për 6-12 orë për një fazë korrekte të hidratimit. Vendoseni në flokë të pastruar dhe pak të lagur. Mbështilleni me letër alumini dhe lëreni të veprojë për nga 30 deri në 45 minuta. Pas kohës së pritur vazhdo me larjen dhe tharjen normale.

   * në flokë veçanërisht të çelur, shumë të lehtë ose të oksigjenuar për një kohë të shkurtër, mund të lëshojë në disa raste sporadike një gjysmë toni të errësimit të nuancës fillestare.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP