Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Maskë Pastruese

Maskë Pastruese

Regular price Lek 1,100 ALL
Regular price Sale price Lek 1,100 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Produkt ideal për trajtimin e flokëve me zbokth. Eshtë një përzierje e bazuar në neem, rozmarinë, marshmallow, rodhe, luleradhiqe dhe serenoa. Prania e përbërësve aktivë qetësues dhe rregullues të sebumit (yndyrës) , si dhe mukilagjës, pektinave dhe flavonoideve, ndihmon në parandalimin dhe kundërveprimin e pranisë së zbokthit të thatë dhe te yndyrshëm. Është një përbërje kozmetikisht aktive dhe funksionale që mund të aplikohet në lëkurën e kokës. Për të optimizuar trajtimin, ne rekomandojmë përdorimin e Shamponit të Flokëve me Zbokth dhe Paketës Pastruese.

 SI PËRDORET:

Përzieni pluhurin me ujë të nxehtë dhe dy lugë uthull, derisa masa të mos jetë shumë e trashë. Vendoseni në lëkurën e kokës pas një larje të butë, masazhojeni dhe mbështilleni letër alumini. Lëreni të veprojë për 20/30 minuta. Shpëlajeni dhe vazhdoni me tharjen normale. *

* në flokë veçanërisht të çelur, shumë të lehtë ose të oksigjenuar për një kohë të shkurtër, mund të lëshojë në disa raste sporadike një gjysmë toni të errësimit të nuancës fillestare.

View full details