Maskë me Baltë dhe Grejpfruit

  Maskë me Baltë dhe Grejpfruit

  Lek 1,000
   DESCRIPTION
   Maskë me balte me grejpfrut rozë Thalia 125 ml
   Pranvera ka ardhur dhe ne jemi gati të pastrojmë lëkurën nga efektet e dimrit...

   Lëkurën tonë, e cila ngurtësohet dhe eksfolohet në dimër, ia besojmë serisë Thalia Grapefruit.

   Grejpfruti rozë, një depo e vitaminës C, kaliumit dhe antioksidantëve, është një përbërës unik që është përdorur në kujdesin e flokëve dhe lëkurës prej vitesh. I pasur me hekur, kalcium dhe minerale të tjera, ushqen dhe pastron lëkurën tuaj. Shumë studime të grejpfrutit rozë që ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës e kanë bërë atë një nga përbërësit kryesorë për industrinë kozmetike.

   Maska e argjilës me ekstrakt të grejpfrutit rozë kombinon mrekullinë e argjilës së natyrës me fuqinë e shkencës dhe pastron thellësisht lëkurën, ndërsa siguron mineralet që i nevojiten me mineralet natyrale të argjilës në përmbajtjen e saj. Ajo shpërndan papastërtitë, hap poret e bllokuara. Prandaj, është ideale për lëkurën e prirur ndaj akneve. Ndihmon në reduktimin e formimit të pikave të zeza falë formulës së tij që balancon yndyrën e lëkurës duke pastruar thellësisht poret. Përmbajtja e argjilës dhe përbërësi aktiv AHA janë një kombinim efektiv në parandalimin e njollave të lëkurës dhe reduktimin e densitetit të njollave ekzistuese. Ekstrakti i kamomilit qetëson lëkurën dhe zvogëlon ndjenjën e tensionit.
   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP