Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Maskë nate Supreme, rigjeneruese dhe hidratuese

Maskë nate Supreme, rigjeneruese dhe hidratuese

Regular price Lek 10,000 ALL
Regular price Sale price Lek 10,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Maskë nate për fytyrën me një veprim intensiv hidratues, qetësues,anti-rrudhë, antioksidant dhe rigjenerues.
Mban lëkurën të hidratuar gjatë gjithë natës.
Pas zgjimit, lëkura ka një pamje më të shëndetshme, më të relaksuar dhe një ndjesi të këndshme të butësisë.

Ingredientët:

Acidi hialuronik me peshë molekulare tre,i cili depërton në shtresat më të thella të epidermës dhe rivendos faktorin normal të hidratimit të lëkurës.

Koenzima Q10, një antioksidant i fuqishëm përmirëson pamjen e lëkurës dhe kundërvepron humbjen e elasticitetit të lëkurës dhe plakjes së lëkurës si dhe mbron nga dëmtimi oksidativ duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.

Ceramidet, Fitosterolet, Fosfolipidet, Acid Glicirrhetic, Bisabolol, Ekstrakt Centella me veti rigjeneruese dhe zbutëse intensive, rivendosin ekuilibrin perfekt të lëkurës dhe ruajnë hidratimin.

Lactobacilli dhe Avena Sativa rigjenerojnë barrierën lipidike me një efekt të menjëhershëm duke parandaluar kështu humbjen e elasticitetit të lëkurës, përshpejtojnë rikuperimin e mikrobiotës duke ruajtur ekuilibrin e saj delikat.

Mënyra e Përdorimit

Vendoseni në fytyrën e pastruar ose në fund të kujdesit të zakonshëm për lëkurën në mbrëmje.Shmangni kontaktin me sytë. Masazhojeni dhe mbajeni gjatë gjithë natës. 

View full details