Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Maskë nate me Perla dhe Peptide

Maskë nate me Perla dhe Peptide

Regular price Lek 2,500 ALL
Regular price Sale price Lek 2,500 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Bëni një fillim rrezatues të ditës me Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Series Anti-Aging Sleeping Beauty Mask!

Me Pearl & Peptide Reverse Age Series krijuar nga Thalia Natural Beauty lëkura e maturuar tani do të bëhet më e pastër, e ndritshme, e hidratuar dhe më e re. Kjo seri e re nga Thalia është një ritual efektiv i kujdesit të lëkurës i formuluar posaçërisht për të ndihmuar në zvogëlimin e shenjave të dukshme të plakjes dhe rritjen e shkëlqimit të lëkurës tuaj. Hapi i gjashtë i këtij rituali është Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Series Anti-Aging Sleep Beauty Mask. Në fakt, kjo maskë shumë e veçantë për fytyrën, e cila është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe të të gjitha moshave, pastron lëkurën tuaj nga faktorët e jashtëm ndaj të cilave ekspozohet gjatë gjumit dhe siguron një pastrim të thellë. Nga ana tjetër, ndihmon në plotësimin e hidratimit dhe qëndrueshmërisë që lëkura juaj ka humbur. Ai synon të parandalojë tharjen duke mbrojtur ekuilibrin e yndyrës dhe hidratimit të lëkurës tuaj me pluhur margaritar, peptid, acid hialuronik dhe hidratues intensivë. Ju lejon të filloni ditën tjetër me një lëkurë të pushuar mirë, të hidratuar dhe të ndritshme.

Duke qenë një simbol i bukurisë dhe elegancës me sipërfaqen e saj të lëmuar  dhe duke zbukuruar qafën dhe gishtat e grave për mijëra vjet, perla tani është një nga përbërësit e domosdoshëm të industrisë kozmetike me përbërësit e tij të veçantë. Maska e natës kundër plakjes nga Thalia përmban shumë minerale, proteina dhe më shumë se 20 aminoacide që janë të dobishme për lëkurën. Pluhuri i perlave, i cili shton rininë dhe qartësinë e lëkurës, rinovon dhe rigjeneron qelizat, forcon dhe zvogëlon rrudhat. Është gjithashtu i mirë për probleme të lëkurës të tilla si puçrrat dhe skuqjet.

Funksioni i peptideve, të cilët janë të përbërë nga molekula të aminoacideve, është të transmetojnë midis qelizave. Peptidet luajnë një rol aktiv në rregullimin e metabolizmit, për më tepër, ato janë antibakteriale.

 Falë këtyre vetive, ato zvogëlojnë rrudhat, hidratonë dhe forcojnë lëkurën. Prodhimi i acidit hialuronik që gjendet në çdo ind të trupit zvogëlohet me përparimin e moshës, gjë që bën që struktura e kolagjenit të përkeqësohet dhe lëkura të plaket. Shtesa e acidit hialuronik moisturizes, smoothes, forcon dhe, natyrisht, rinovon lëkurën.

 Përfundoni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën kundër plakjes me hapat e serisë Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age.

 Përdorimi i produktit:

Vendosni Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Series Anti-Aging Beauty Fleep Maskë në lëkurën tuaj të pastruar para se të shkoni në shtrat në një shtresë të hollë. Masazhojeni atë në lëkurën tuaj për 1 minutë. Ju nuk keni nevojë të shpëlaheni më pas. Ne rekomandojmë ta përdorni atë dy herë në javë.

View full details