Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Maskë Fytyre Sakura Age-Defense

Maskë Fytyre Sakura Age-Defense

Regular price Lek 600 ALL
Regular price Sale price Lek 600 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Detajet e produktit:

Maska për fytyrën kundër plakjes - Thalia Sakura siguron një hidratues shumë intensiv dhe nxit formimin e kolagjenit në fytyrën tuaj.

Ndërsa rrit elasticitetin e fytyrës, mund të ndihmojë në heqjen e pigmentimit dhe njollave të kuqe të fytyrës. Krijon një lëkurë të butë dhe të hidratuar. Pastron, freskon dhe lehtëson fytyrën tuaj me ekstrakte të tilla si bisabalol, livando dhe kamomil. Ajo përforcon tiparin e saj hidratues me vajra të vlefshëm si gjalp shea dhe krunde orizi. Siguron kujdes ushqyes kundër plakjes me Bepanthol dhe Vitaminën E.

Përdorimi:

Fillimisht pastroni fytyrën, pastaj përhapni maskën në mënyrë të barabartë mbi lëkurë duke mos harruar dhe pjeseë e qazfës. Prisni 10-15 minuta. Është e rëndësishme që t’i referoheni kohës së rekomanduar. Përdorni ujë të vakët kur është koha për të shpëlarë maskën pas 10-15 minutash. Ndërsa fytyra është akoma e lagur pas shpëlarjes, hidratojeni me kremin kundër plakjes Thalia Sakura. Për rezultate më të mira, përdoreni maskën e fytyrës 1-2 herë në javë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë. 

View full details