Maskë Lux Vit C Radiant

  Maskë Lux Vit C Radiant

  Lek 3,300
   DESCRIPTION
   • Jepini lëkurës suaj një shkëlqim unik me maskën Lux Vit C Radiant, trajtim fytyre dhe antioksidues që ndihmon në rinovimin e qelizave dhe oksigjenimin e indeve,duke i dhënë fytyrës hidratim dhe butësi.

   Formula e veçantë konsiston në praninë e tre tipeve të Vitaminës C të cilat veprojnë në mënyrë sinergjike me Lizinën, Glicinën dhe Vitaminën F për të luftuar stresin oksidativ dhe për të stimuluar rigjenerimin e kolagjenit,duke ndihmuar mirëqenien e membranës qelizore dhe duke rritur shkëlqimin e fytyrës.

   Përqendrimi inovativ i përbërësve aktivë  sjell

   • butësi
   • elasticitet
   • hidratim të sipërfaqes së lëkurës.

   Përbëhet gjithashtu nga kompleksi i Acidit Tartarik, Acid Mandelik, Acid Malik dhe Acid Glikolik të cilat ndërveprojnë me Bromelain për të ofruar një efekt të lehtë peeling dhe për të përmirësuar dukshëm strukturën e lëkurës.

   Aronia, Lactobacillus Ferments, Avena Sativa dhe Vaji Moringa ruajnë hidratimin natyror duke mbështetur mikrobiomën e lëkurës dhe duke ndihmuar në promovimin e një lëkure të ekuilibruar,të rigjallëruar dhe rrezatuese.

   Formati: 75ml

   Mënyra e përdorimit:

   Vendoseni në fytyrë dhe në qafë një shtresë të hollë dhe të barabartë, duke shmangur zonën e syve. Mbajeni për 3-10 minuta në varësi të ndjeshmërisë individuale. Pastrohet me ujë ose me peshqirin e bambbo të Eterea.Rekomandohet të aplikohet dy herë në javë, mundësisht në mbrëmje.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP