Skip to product information
1 of 2

Modastika Cosmetics

Maskë për fytyrën me gjethe floriri 24 Karat

Maskë për fytyrën me gjethe floriri 24 Karat

Regular price Lek 15,000 ALL
Regular price Sale price Lek 15,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Një ritual i çmuar bukurie me efekt kundër rrudhave,ushqyes dhe me veti zbutëse.

Ofron një veprim intensiv relaksues dhe rigjallërues për një lëkurë me shkëlqim dhe të plotë.

Formula e saj ekskluzive me veprim të lartë, është e bazuar në peptide speciale të qelizave staminale të rrënjës së hardhisë së kuqe, me një efekt të fuqishëm antioksidant dhe me veti zbutëse.

Shijoni vetitë e jashtëzakonshme dhe të dobishme të floririt 24K,të cilat rrisin efektin rigjenerues të lëkurës shkëlqimin dhe gjallërinë e fytyrës. Një teksturë e pasur dhe kremoze, e cila prek lëkurën me delikatesë, për një fytyrë që do të rrezatojë dritë dhe do të rigjenerohet.

Përdorimi:

Rituali i aplikimit të produktin parashikon që mbasi të jetë miksuar me gjethet e arit, duhet të aplikohet në mënyrë uniforme në lëkurë të thatë dhe të pastër duke e lënë të veproj në një interval kohe rreth 5 deri në 20 minuta, duke marr parasysh llojin specifik të lëkurës. Më pas pastrojeni me një copë pambuku të lagur me ujë.

Mund ta aplikoni edhe direkt pas pastrimit të fytyrës me scrub.

Ingredientët: Damask Rose Flower water, Chamomilla, Recutita Flower water*, Lavandula Angustifolia water*, Butyrospermum Parkii butter*, Glyceryl Stearate, Glyceryn*, Mel, Aqua, Glyceryn, Ricinus Communis seed oil, Sesamum Indicum seed oil, Coco Caprilate, Dicaprylyl Carbonate, Zinc Oxide,  Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Caffeine, Vitis Vinifera Seed Oil, ArganiaSpinosa Kernel oil, Prunus Armeniaca Kernel oil*, Helianthus Anuus Seed oil, Caolin, Sodium Stearoyl, Glutamate, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide 8, Acetyl Tetrapeptide-2, Acetyl Octapeptide-3, Dipalmitoyl, Hydroxyproline, Cl 77480, Simmondsia Chinensis Oil, Cocos Nuofera Oil, Stemm cell Grape Fruit, Tocopherol, Hydrolyzed protein, Bisaborol, Ascorbyl.

View full details