Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Kremi për Fytyrën me Aloe Vera 50%

Kremi për Fytyrën me Aloe Vera 50%

Regular price Lek 1,200 ALL
Regular price Sale price Lek 1,200 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Mbani lëkurën tuaj të hidratuar me Thalia Natural Beauty Aloe Vera!

Informacione mbi produktin:

Ky krem ndihmon mbajtjen e ujit dhe vetive hidratuese të ekstraktit 50% të aloe vera, i cili mban të hidratuar çdo shtresë të lëkurës tuaj për një kohë të gjatë. Ndihmon për të lehtësuar ndjenjën e tensionit në lëkurën tuaj të shkaktuar nga mungesa e hidratimit. Thithet menjëherë dhe lëkura bëhet e freskët, e butë, merr një pamje dhe shkëlqim të gjallë. Bima aloe vera me origjinë nga Afrika, e cila është anëtare e familjes së zambakëve, përshkruhet si "bima e pavdekësisë" nga egjiptianët. Arsyeja për këtë është se është një depo e vërtetë mineralesh, aminoacidesh dhe vitaminash. Mjafton të theksohet vlera e aloe vera edhe nëse deklarojmë se ka 20 minerale, 18 aminoacide dhe 12 vitamina në lëngun si xhel që del kur prishen gjethet e aloe vera. Ne ju rekomandojmë që të përdorni Thalia Natural Beauty kremin me  Aloe Vera Riparues dhe hidratues së bashku me tonikun dhe serumin me Aloe  të cilat janë produkte të tjera të kujdesit për fytyrës.

 Përdorimi:

Aplikoni kremin në fytyrën dhe qafën tuaj me një masazh të lehtë çdo mëngjes dhe mbrëmje.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details