Krem për Lëkurën me Vaj Kokosi

  Krem për Lëkurën me Vaj Kokosi

  Lek 800
   DESCRIPTION

   Kokosi:

   Na ofron fuqinë e natyrës me qumështin, frutat, farën dhe madje edhe lëvoren e saj të fortë dhe fijet që e mbulojnë atë.  Vaji i përftuar nga shtypja e kokosit dhe bërthamës dhe frutave të saj ka një përmbajtje kaq të pasur! Me këtë veçori, ajo ka qenë në shërbim të industrisë mjekësore për shekuj me radhë dhe industrisë së kozmetikës për shumë vite.

   Përveç vetive antioksiduese dhe anti-bakteriale, vaji i kokosit, i pasur me vitaminat E, C dhe B6 dhe minerale si hekuri, magnezi, natriumi, kaliumi, është një thesar i vërtetë për lëkurën. Vaji i kokosit, i cili përthithet shpejt dhe lehtë nga lëkura, ushqen thellësisht, hidraton, kujdeset,  dhe zbut lëkurën. Ndërsa ndihmon për të hequr lëkurën e vdekur nga trupi, ajo gjithashtu shëron lëkurën e irrituar. Vaji i kokosit është gjithashtu efektiv në shenjat e plakjes. Është i mirë për rrudhat në fytyrë, qafën e rrudhur dhe strijat e shtatzënisë.

   Një tipar tjetër i vajit të kokosit është se ai së pari nxehet, pastaj ftohet dhe nuk avullon; Për shkak të kësaj strukture,  hidraton intensivisht lëkurën tuaj dhe nuk lejon që hidratimi të largohet.

   Kremi ushqyes dhe riparues i lëkurës me vaj kokosi Thalia Natural Beauty krijon një ndjesi të butë në lëkurën tuaj falë ekstrakteve intensive të kokosit që përmban. Me vetitë unike hidratuese të vajit të kokosit, lëkura juaj fiton një elasticitet dhe ndihmon në parandalimin e shenjave të plakjes

   Përdorimi:

   Vendosni kremin në lëkurën tuaj me prekje të lehta. Ju mund ta përdorni si pjesë e rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën pas dushit dhe banjës së diellit ose sa herë që keni nevojë për të.

   Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP