Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për Lëkurën me Ekstrakt Shege

Krem për Lëkurën me Ekstrakt Shege

Regular price Lek 800 ALL
Regular price Sale price Lek 800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Shega është një nga frutat e domosdoshme të muajve të dimrit me shijen e saj dhe kontributin e saj në shëndetin e njeriut. Karakteristika më e rëndësishme që e bën shegën unike është të qënurit një antioksidant shumë i fuqishëm. Në këtë mënyrë, shega forcon sistemin tonë imunitar dhe siguron mbrojtje ndaj shumë sëmundjeve. Ky frut i veçantë është gjithashtu një depo e vërtetë e vitaminës C. Përmban vitamina B1 dhe B2, si dhe minerale si hekur, kalium, zink dhe magnez. Në të njëjtën kohë, është "kundër plakjes" dmth anti-plakje dhe ndihmon në rinovimin e lëkurës. Shega gjithashtu ka veti në zbutjen dhe tërheqjen e lëkurës, e hidraton dhe e mbron kundër infeksioneve të tilla si aknet.

Krijuar nga Akten Kozmetik, 100 përqind natyrore dhe 100 përqind inovative Thalia Natural Beauty Skin Cream me Ekstrakt Shege përmban ekstrakte shege të marra posaçërisht në një mjedis laboratorik. Ndihmon për të hidratuar lëkurën me antioksidantë të fuqishëm dhe acide yndyrore thelbësore që përmban. Ai mbështet riparimin e lëkurës, zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla dhe rrudhave dhe rigjenerimin e qelizave më shpejt me vitaminat C, B1 dhe B2. Kjo e bën lëkurën të duket më e ndritshme, elastike, e lëmuar dhe e trashë.

Përdorimi: 

Vendosni kremin me prekje të lehta. Ju mund ta përdorni me lehtësi këtë produkt si pjesë të rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën kur filloni ditën, pas dushit dhe banjës së diellit ose sa herë që keni nevojë për të. 

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details