Krem Rigjenerues për fytyrën me flori linja

  Krem Rigjenerues për fytyrën me flori linja "Precious"

  Lek 10,000
   DESCRIPTION

   Krem i rafinuar për fytyrën me veprim anti-rrudhë,lifting dhe rigjenerues.
   Krijuar  posacërisht për të luftuar rrudhat ,për të zbutur dhe rigjeneruar lëkurën.
   Tekstura delikate dhe luksoze i jep lëkurës një mirëqenie intensive dhe një pamje më rrezatuese.Garanton hidratim optimal për 24 orë dhe rrit shkëlqimin natyral të fytyrës.

   Ingredientët:

   -Flori i pastër,përbërës i çmuar anti-plakje që stimulon aktivitetin qelizor të lëkurës, vepron si katalizator për acidin hialuronik dhe rindërton kolagjenin.I jep lëkurës shkëlqim, qëndrueshmëri dhe elasticitet.

   -Acidi hialuronik me peshë molekulare tre: përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës, vepron nga brenda duke pompuar, duke rivendosur menjëherë hidratimin e lëkurës dhe duke e mbajtur atë konstante dhe të qëndrueshme gjatë gjithë ditës.

   -Hexapeptide-8, Pentapeptide-18: peptide ekskluzive të gjeneratës së fundit që veprojnë për të luftuar shenjat e plakjes, zbutin dhe i japin lëkurës vitalitet,duke luftuar në mënyrë efektive rrudhat dhe humbjen e qëndrueshmërisë. Falë vetive të tyre anti-plakje, elastike dhe forcuese, ato nxisin sintezën e kolagjenit dhe ndihmojnë në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.

   -Ceramidet, fitosterolet, glikosfingolipidet, gliceridet e ullirit: forcojnë sipërfaqen  mbrojtëse të lëkurës.

   -Vajrat Acai, Yangu, Karanja, Calophylla: me veti të jashtëzakonshme antioksiduese, ato ndihmojnë në parandalimin e plakjes duke mbrojtur lëkurën nga dëmtimet.

   Ekstrakte organike të Maqui, Acerola, Elderberry dhe Camu Camu: me një përqendrim të lartë të vitaminës C, ato zbutin lëkurën dhe e rigjenerojnë atë duke e ushqyer thellë, qetësojnë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse duke stabilizuar shtresën lipidike.

   Fermentet e Lactobacillus, Aronia të Fermentuar, Avena Sativa: Ribalancon mikrobiotën e lëkurës.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP