Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për Duart me Vaj Kokosi Ekstra i Virgjër

Krem për Duart me Vaj Kokosi Ekstra i Virgjër

Regular price Lek 500 ALL
Regular price Sale price Lek 500 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Me kremin ushqyes dhe riparues të duarve me përbërjë të vajit të kokosit, hidheni përmbajtjen unike të kokosit në lëkurën tuaj!

 Informacione mbi produktin:

Pema e kokosit, një pemë tropikale që rritet në vende të tilla si Karaibe, Malajzi, Filipine, Indonezi dhe Sri Lanka. Përveç vetive antioksiduese dhe antibakteriale, vaji i kokosit, i cili ka mjaft vitamina E, C dhe B6, minerale si hekuri, magnezi, natriumi, kaliumi, është një thesar i vërtetë për lëkurën. Vaji i kokosit, i cili përthithet shpejt dhe lehtë nga lëkura, ushqen thellësisht, hidraton, kujdeset dhe zbut lëkurën. Ndërsa ndihmon për të hequr lëkurën e vdekur nga trupi, ajo shëron lëkurën e irrituar dhe lehtëson kruajtjen dhe djegien e shkaktuar nga kafshimet e insekteve dhe mizave. Vaji i kokosit është gjithashtu efektiv në shenjat e plakjes.

Duhet të përmendim gjithashtu se forcon thonjtë e dobët. Një tipar tjetër i vajit të kokosit është se ai ka një strukturë që fillimisht nxehet, pastaj ftohet dhe nuk avullon. Për shkak të kësaj strukture, ndërsa hidratoni intensivisht lëkurën tuaj, nuk lejon që hidratimi të largohet. Kremi ushqyes dhe riparues i duarve me vaj kokosi Thalia Natural Beauty, ndihmon për të ushqyer dhe hidratuar thellë lëkurën tuaj me formulën e saj me vaj kokosi. Gjithashtu synon të forcojë thonjtë tuaj. Ju bën të ndiheni mirë me aromën e saj të shijshme gjatë gjithë ditës.

 Përdorimi:

Aplikojeni atë duke masazhuar të gjithë dorën tuaj, duke përfshirë thonjtë tuaj, me lëvizje rrethore.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

 

View full details