Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem Anti-Rrudhë për Fytyrën me Perlë dhe Peptide

Krem Anti-Rrudhë për Fytyrën me Perlë dhe Peptide

Regular price Lek 1,800 ALL
Regular price Sale price Lek 1,800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Perfeksiononi rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën me Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Seria kundër plakjes së fytyrës!

Informacione mbi produktin:

Me Pearl & Peptide Reverse Age Series thuaji lamtumirë rrudhave sepse lëkura juaj do të bëhet më gjallë, e ndritshme, e hidratuar dhe e re. Kjo seri e re nga Thalia është një ritual efektiv i kujdesit të lëkurës i formuluar posaçërisht për të ndihmuar në zvogëlimin e shenjave të dukshme të rrudhave dhe në shkëlqimin e lëkurës tuaj.

Ky  krem, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, ndihmon proceset natyrale të lëkurës me pluhurin e saj të perlave, peptidit dhe acidit hialuronik, ndihmon në parandalimin e formimit të pigmentimit dhe zvogëlimin e vijave të holla dhe rrudhave.

Perla, e cila ka zbukuruar qafën dhe gishtat e grave për mijëra vjet, tani është një nga përbërësit e domosdoshëm të industrisë kozmetike me përbërësit e saj të veçantë. Perla përdoret në formë pluhuri në industrinë e kozmetikës.

Pluhuri i perlave, i marrë nga bluarja e perlave të oqeanit, përmban shumë minerale, proteina dhe më shumë se 20 aminoacide që janë të dobishme për lëkurën. Në këtë mënyrë, rinovon dhe ringjall qelizat, tërheq dhe zvogëlon rrudhat. Është një fakt që pluhuri i perlave është i mirë për problemet e lëkurës të tilla si puçrrat dhe skuqjet.

Peptidet luajnë një rol aktiv në rregullimin e metabolizmit, për më tepër, ato janë antibakteriale. Falë këtyre vetive, ato zvogëlojnë rrudhat, hidratojne dhe forcojnë lëkurën. Prodhimi i acidit hialuronik në çdo ind të trupit zvogëlohet me rritjen e moshës, gjë që bën që struktura e kolagjenit të përkeqësohet dhe lëkura të plaket. Shtresa e acidit hialuronik hidraton, lëmon, forcon dhe, natyrisht, rinovon lëkurën.

Përfundoni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën me hapat e serisë Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi:

Aplikoni Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age kundër rrudhave në fytyrën dhe qafën tuaj me një masazh të lehtë çdo mëngjes dhe mbrëmje.

View full details