Fieno Greco

  Fieno Greco

  Lek 900
   DESCRIPTION

   Kjo bimë është përdorur gjithmonë për të luftuar rënien e tepërt të flokëve, si dhe për të dhënë shëndet dhe butësi. Në fakt, farat e Fenugreek përmbajnë saponina, mukilazh, trigonelinë, flavonoide, lipide, proteina, vitamina B, hekur, mangan, silic, kalcium dhe fosfor. Në maskat e fytyrës përdoret tradicionalisht, gjithashtu në sinergji me Neem, si një ilaç i shkëlqyeshëm për lëkurën seborike ( te irrituar, forme e rrjebullës ) .

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e kërkuar të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Rekomandohet ta lini të pushojë për 12 deri 24 orë për hidratimin e duhur. Vendoseni në flokë pak të pastruar dhe pak të lagur. Mbështilleni me celifan ose letër alumini dhe lëreni të veprojë për  20 deri 45 minuta. Pas kohës së pritur, laje  dhe vazhdo me tharjen normale.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP