Goond Katira

  Goond Katira

  Lek 900
   DESCRIPTION

   Goond Katira (tragacanth) është një derivat bimor i lateksit i prodhuar nga disa specie bishtajore. Xheli i saj është përdorur gjithmonë në Lindjen e Mesme si një zbutës flokësh. Jep shkëlqim, butësi dhe vëllim, i bën flokët elastikë dhe ka veti të jashtëzakonshme ristrukturuese. Goond Katira mund të përdoret për të përgatitur një xhel që do të shtohet nga pluhura bimorë për të përfituar përbërje më të trashë dhe për të shmangur pikimin, si një balsam dhe krem ​​hidratues në formën e njëbalsami flokësh ose në doza të vogla për stilim me funksione kompakte dhe disiplinimi.

   SI PËRDORET

   Shtoni rreth 60/70 ml ujë të ngrohtë në çdo 5 g pluhur. Lëreni të pushojë për të paktën 12-24 orë për një fazë korrekte hidratimi, nëse është e nevojshme vazhdoni me blenderin e zhytjes për të marrë një xhel. Shtoni masa e pluhurave të tjerë dhe vazhdoni me metodën klasike të përdorimit ose aplikojeni në flokë të pastruar lehtë dhe pak të lagur. Mbështilleni me letër alumini dhe lëreni të veprojë ndërmjet 15 dhe 20 minuta. Shpëlajeni dhe vazhdoni me tharjen normale. Për stilim, vendosni 1 ose 2 lugë të vogla, në flokë të lagur përpara se të bëni stil. Për një efekt forcues, rekomandohet shtimi i Spirulina ose Amla .

    

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP