Baobab

  Baobab

  Lek 1,400
   DESCRIPTION

   Pluhuri i frutave Baobab përdoret në trajtimet e flokëve si  zbutës dhe forcues. Në fakt është veçanërisht e pasur me vitamina A, C dhe grupin B, si dhe kripëra minerale të shumta si kalcium, kalium, natrium, magnez, zink dhe hekur. Jep elasticitet dhe ushqim flokëve të dobët.

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Rekomandohet fuqimisht ta lini të pushojë për 6-12 orë për hidratimin e duhur. Vendoseni në flokë pak të pastruar dhe pak të lagur. Mbështilleni me  letër alumini dhe lëreni të veprojë për  20 deri 45 minuta. Pas kohës së pritur lahet ,dhe vazhdo me tharjen normale. Mund të kombinohet me Fenugreek ose Ziziphus.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP