Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Altea

Altea

Regular price Lek 900 ALL
Regular price Sale price Lek 900 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Altea i bën flokët me strukturë të plotë, të butë, të mëndafshtë dhe me shkëlqim falë pranisë së lartë të mukozave, niseshteve, pektinave dhe flavonoideve, të cilat sjellin hidratim dhe ushqim. Përfitimi i marrë nga ky pluhur është një përbërje e butë falë mukozave te bimës. Altea mund të përdoret vetëm ose të shtohet në çdo përzierje ngjyrosëse ose pluhurash neutrale, për ta bërë përbërjen më të butë dhe të zbatueshme pa pikuar.

SI PËRDORET:

Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Para se të vazhdoni me aplikimin, rekomandohet që ta lini përzierjen të pushojë për 12-24 orë për një fazë korrekte të hidratimit. Vendoseni në flokë pak të pastruar dhe pak të lagur. Mbështilleni me letër alumini dhe lëreni të veprojë për 20 deri 45 minuta. Pas kohës së pritur  lahet, vazhdo me tharjen normale.

View full details