Triphala-kundër rënies së flokëve

  Triphala-kundër rënies së flokëve

  Lek 1,100
   DESCRIPTION

   Triphala është një recetë e lashtë e mjekësisë Ayurvedic, e përbërë nga amalaki, haritaki dhe bibhitaki. Eshtë një përzierje pluhurash me veti të forta forcuese dhe kundër rënies së flokëve. Në traditën Ayurvedic përdoret gjithashtu për të parandaluar thinjat e parakohshme. Në fytyrë është ideale si një maskë rigjeneruese dhe ndriçuese. Përqindja e lartë e përbërësve antioksidantë ndihmon në mbajtjen e lëkurës dhe flokëve të tonifikuar dhe të shëndetshëm.

    SI TË PËRDORET

   Përzieni pluhurin me ujë të nxehtë derisa të përfitoni një konsistencë jo shumë e trashë. Për 100 g shtoni 170 ml ujë. Aplikoni butësisht në skalpin dhe gjatësitë pak të lagura dhe të pastruara. Masazhoni dhe mbështillni me letër alumini ose ndonjë mjet rrethanor. Lëreni të veprojë për rreth 30 minuta. Shpëlajeni dhe vazhdoni me tharjen normale.

   SI TË PËRDORET NË FYTYTRË

   Përzieni një lugë gjelle pluhur me ujë të nxehtë, derisa mase të mos jetë shumë e trashë. Vendoseni në fytyrën e pastruar duke shmangur zonën e konturit të syve. Lëreni të veprojë për 10/15 minuta dhe pije.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP