Piling serum për rigjenerimin e lëkurës me 10% AHA + 2% BHA - 30 ml

  Piling serum për rigjenerimin e lëkurës me 10% AHA + 2% BHA - 30 ml

  Lek 1,000
   DESCRIPTION

   Përqendrimi i aha në përmbajtjen e tij ka një funksion pozitiv në largimin e qelizave të vdekura nga sipërfaqja e lëkurës. Duke shfaqur një efekt të butë peeling, kontribuon në rigjenerimin e lëkurës dhe e bën atë të duket më mirë.

   Acidi glikolik, nga ana tjetër, depërton në lëkurë në mënyrë efektive dhe shpejt, duke e lënë lëkurën të duket e lëmuar, e butë dhe e lagësht. Është efektiv në mbrojtjen e lëkurës nga shenjat e plakjes duke e rinovuar atë.

   Ahas janë acide të tretshme në ujë që rrjedhin nga frutat. Acidi glikolik është lloji më i zakonshëm i aha. Ndihmon në formimin e qelizave të reja dhe më të pigmentuara të lëkurës duke eksfoluar sipërfaqen e lëkurës. Bhas pastron dhe pastron lëkurën duke punuar deri në shtresat e poshtme të lëkurës për të hequr papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Dallimi kryesor nga produktet e pilingut fizik është se ai nuk përmban asnjë granula që mund të gërvisht lëkurën ndërsa zhvishet. Kështu, lëkura nuk është e ekspozuar ndaj efektit rezistent ndaj konsumit. Ndërsa pastron lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës, ai gjithashtu ndihmon në pastrimin e shenjave të akneve dhe puçrrave me ndihmën e acidit laktik dhe acidit salicilik në përmbajtjen e tij.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP