Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për Mbrojtje nga Dielli SPF-50

Krem për Mbrojtje nga Dielli SPF-50

Regular price Lek 3,500 ALL
Regular price Sale price Lek 3,500 ALL
Sale Sold out
Tax included.


Sigurisht, dielli është burimi ynë i jetës. Por rrezet UVA dhe UVB nga dielli mund të shkaktojnë dëme të pariparueshme në lëkurën tonë, si plakjen e lëkurës dhe formimin e rrudhave.

Këto rreze mund të arrijnë në shtresat e poshtme të lëkurës, si dhe në shtresat e sipërme. Sigurisht, ky efekt është më i madh gjatë muajve të verës, megjithatë, rrezet UVA dhe UVB arrijnë në lëkurën tonë gjatë gjithë vitit.

Në mënyrë që të mbroheni nga efektet e dëmshme të diellit, është e nevojshme të përdorni produkte që krijojnë një shtresë mbrojtëse në lëkurë.

Thalia Natural Beauty 50 Protected Sun Cream siguron mbrojtje nga dielli SPF 50 kundër rrezeve UVA dhe UVB falë filtrave të saj.

Produkti vepron gjithashtu si një mburojë e vërtetë për lëkurën me ndjeshmëri të veçantë ndaj diellit. Ky krem ​​kundër diellit, i cili është gjithashtu rezistent ndaj ujit, siguron një nivel të lartë të mbrojtjes me formulimin e tij të përbërë nga vajra natyralë ushqyes dhe qetëson lëkurën tuaj me përbërës aktivë qetësues si ekstrakti i aloe barbadenis, panthenol, alfa-bisabolol dhe allantoin; Ushqen lëkurën tuaj me vaj jojoba, vaj susami, vitaminë E dhe glicerinë.

Gjithashtu nuk e bën lëkurën tuaj të yndyrshme.

 Përdorimi i produktit:

Ky produkt i papërshkueshëm nga uji ka thithje të shkëlqyeshme dhe përhapet lehtësisht. Vendoseni në fytyrën dhe tërë trupin tuaj gjysmë ore para ekspozimit në diell. Kur qëndroni nën diell për një kohë të gjatë, rinovoni aplikimin çdo 2 orë. Shmangni kontaktin me sy.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details