Supreme për Lëkurë Delikate

  Supreme për Lëkurë Delikate

  Lek 5,399 Lek 8,300
   DESCRIPTION

   Tonik për lëkurë delikate

   Gentle Face Tonic përdor ingredientë te jashtëzakonshëm bimorë për të hidratuar, freskuar dhe tonifikuar indet pas pastrimit të lëkurës.

    Lejojini vetes të përjetoni freskinë e Purifying Facial Cleanser, i cili me një aplikim të vetëm, ribalancon prodhimin e sebumit dhe i pastron poret deri në thellësi, duke mos e dëmtuar shtresën e hollë të lëkurës. E përshtatshme për lëkurat e yndyrshme dhe mikse, e, pastron lëkurën, redukton puçrrat, pikat e zeza dhe imperfeksionet . Nëpërmjet kombinimit të ekstrakteve organikë të Sage dhe Yarrow, vajrave esencial të Tea Tree dhe Geranium, eleminon çdo papastërti dhe ka efekt qetësues edhe kundër irritimeve. Tërshëra, kamomili dhe Licorice te cilat kane veprim rigjenerues, vitalizues dhe zbutës, i japin  lëkurës tuaj ushqyerje, freski dhe shkëlqim.

   Toniku ka aftesi të:

   • largojë yndyrën duke pastruar poret dhe duke i zvogëluar ato
   • balancon pH e lëkurës duke qenë se lëkura ka pH natyror acid midis 5 dhe 6. Me larjen e fytyres debalancohet pH natyror. Toniku mundëson që pH te  rikthehet në normat e duhura më shpejt.
   • Mbron lëkurën dhe ndihmon  në ngushtimin e hapësirave ndërqelizore duke penguar futjen e papastërtive në lëkurë.
   • Trajtim specifik i dizenjuar për të parandaluar irritimet
   • Redukton skuqjet dhe mbron lëkurën ndaj faktorëve të jashtëm
   • Zbut në veçanti lëkurën delikate dhe përmirëson dukshëm pamjen e saj
   • Formula me Vitaminë E & Acid Hialuronik plotëson dhe rigjallëron lëkurën 
   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP