Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Spirulinë

Spirulinë

Regular price Lek 1,200 ALL
Regular price Lek 1,200 ALL Sale price Lek 1,200 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Spirulina është një algë me ngjyrë blu në të gjelbër që përdoret kryesisht për vetitë e saj të habitshme ushqyese. Ka një përmbajtje të lartë të kripërave minerale (hekur, kalcium, kalium, fosfor), vitamina, proteina dhe acide yndyrore thelbësore (omega 3 dhe omega 6). Përdoret  për flokë të dobët dhe të dëmtuar për ti rigjeneruar dhe ushqyer. Për më tepër,përdorimi i tij është funksional si një paketë balancuese e sebumit për skalpin dhe flokët e yndyrshme!

 SI PËRDORET:

Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Vendoseni në flokë të larë dhe pak të lagur. Mbështilleni me qese ushqimi ose letër alumini dhe lëreni të veprojë nga 20 deri në 45 minuta. Pas kësaj,lajeni përsëri flokun dhe thajeni si normalisht.

View full details