Skip to product information
1 of 1

Modastika

Shampo me Sulfur dhe Piper të Kuq

Shampo me Sulfur dhe Piper të Kuq

Regular price Lek 399 ALL
Regular price Lek 800 ALL Sale price Lek 399 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Shampo-ja kombinon sulfurin dhe piperin e kuq, të cilat janë përdorur për të ushqyer flokët për shekuj dhe premton flokë më të fortë nga rrënja në majë.

 Cilat janë përfitimet e squfurit?

Sulfuri, një mineral që luan një rol të rëndësishëm në rritjen e flokëve dhe zhvillimin e flokëve, ka shumë keratinë në përmbajtjen e tij. Gjithashtu rrit funksionin e vitaminave B5 dhe B3. Ka shumë përfitime për shëndetin e njeriut, përshpejton qarkullimin e gjakut dhe lë efekte pozitive në lëkurën e flokëve.

 Cilat janë përfitimet e specit të kuq?

Speci i kuq stimulon gjëndrat e flokëve me kapsaicinën që përmban dhe siguron rritje më të shpejtë të flokëve. Për më tepër, speci i kuq shkakton çlirimin e hormonit të lumturisë.

 Efektet e shamponit Thalia Sulfur dhe Red Pepper

Karakteristikë tjetër e produktit Shalia Sulfuri dhe Red Pepper Shampoo është aktive me barishte PhytoComplex AHL®, e cila merret nga një përzierje e 24 llojeve të bimëve në Laboratorin e Kozmetikës Akten dhe është efektive kundër rënies së flokëve. Për këtë arsye, nuk keni nevojë të përdorni një balsam shtesë.

Përdorimi i produktit:

Përdoreni shampon në flokët tuaj të lagur çdo dy ditë. Lëreni në flokët për të paktën pesë minuta. Ndërkohë, masazhoni flokët për të rritur përthithjen. Shpëlajeni atë me ujë të vakët. Ne rekomandojmë që të përdoret rregullisht për të marrë rezultate pozitive kundër rënjes së flokëve.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details