Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun Natyral Calendula

Sapun Natyral Calendula

Regular price Lek 300 ALL
Regular price Sale price Lek 300 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Calendula është një barishte që është përdorur në mjekësinë tradicionale për shekuj me radhë. Ai gjithashtu ka një efekt në sëmundjet e brendshme, por kryesisht ndihmues për lëkurën. Çrregullimet e lëkurës si acarimi, ekzema, skuqja tek bebat, kërpudhat, venat me variçe, djegiet dhe prerjet mund të trajtohen me fuqinë shëruese të bimës së calendulës.  Ky sapun special pastron lëkurën tuaj pa e dëmtuar, parandalon tharjen e lëkurës dhe vepron si mburojë për të ruajtur vetitë e saj natyrore në fytyrë. Përveç calendula, Thalia Natural Beauty Calendula Natural Soap ndihmon në parandalimin e formacioneve të padëshiruara të tilla si puçrrat dhe njollat ​​në lëkurën tuaj me ekstraktet e saj të kamomilit. Nga ana tjetër, ajo forcon lëkurën tuaj dhe e bën atë të duket më e gjallëruar. Duke spikatur me aromën e tij të veçantë, mund të përdoret në mënyrë të sigurt nga të gjithë anëtarët e familjes.

Do të ndjeni që lëkura juaj është më e pastër falë këtij sapuni të testuar dermatologjikisht.

 Përdorimi:

 Lani fytyrën tuaj me sapunin Thalia Natural Beauty Calendula Natural Soap, lëreni atë në formën e një maske për 2-3 minuta, pastaj shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Nëse dëshironi ta përdorni gjatë dushit, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin tuaj, prisni për pak kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin.

View full details