Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun Natyral me Vaj Chia

Sapun Natyral me Vaj Chia

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Thuajini “Lamtumirë” njollave bashkë me plasaritjet dhe “Përshëndetje” hidratimit falë këtij sapuni.  

 Sapuni me vaj Chia, u formulua posaçërisht në Laboratorin e Kozmetikës Akten për të rikthyer hidratimin në lëkurën dhe flokë. Ky sapun do t'ju bëjë të lumtur dhe të freskët me ciësitë dhe aromën e tij mahnitëse, mund të përdoret në mënyrë të sigurt nga të gjithë anëtarët e familjes.

Ndërsa vaji i farës chia pastron lëkurën nga qelizat e vdekura dhe hap poret, nga ana tjetër, krijon një lëkurë të lëmuar dhe të gjallë duke hequr njollat ​​e saj. Është i mirë për skuqjet, shëron djegiet nga dielli dhe njollat ​​dhe krijon një efekt mbrojtës në lëkurë kur aplikohet pa u ekspozuar në diell.

Përdoret për buzë të çara, thembra të ngurtësuara dhe i bën bërrylat të jenë të buta. Një luftëtar i vërtetë kundër efekteve të plakjes, vaji i farës chia është i përsosur për rrudhat në lëkurë!

Vaji i farave Chia gjithashtu ka një efekt shumë pozitiv në flokë. Bën që flokët të rriten në një mënyrë më të shëndetshme, ushqen lëkurën e kokës, shton gjallëri dhe shkëlqim të flokëve. Një efekt tjetër pozitiv është vonimi tek thinjat e flokëve. Vaji i farës Chia parandalon gjithashtu thyerjen e thonjve dhe premton thonj më të shëndetshëm.   

Përdorimi: 

Lani fytyrën  me sapunin e vajit Chia. Lëreni atë për 2-3 minuta në formën e një maske, pastaj shpëlaje me ujë të ftohtë.

Nëse dëshironi ta përdorni gjatë dushit, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlaje me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details