Sapun Natyral me Qumësht Fiku

  Sapun Natyral me Qumësht Fiku

  Lek 350
   DESCRIPTION

   Qumështi i fikut, i pasur me vitamina A, C, E, K, Bakër, Hekur, Hagnez, Halium dhe minerale të Halciumit, kryesisht hidraton lëkurën në mënyrë të mrekullueshme, i jep freski dhe gjallëri, parandalon formimin e padëshiruar të sebumit (vajit të lëkurës) duke e forcuar atë dhe  duke zvogëluar efektet e plakjes.

   Përveç lythave, është i mirë për nishanet dhe njollat ​​e tjera të lëkurës, pickimet e insekteve, forcimin dhe çarjet në thembra. Qumështi i fikut është gjithashtu jashtëzakonisht i aftë për të parandaluar rënien e flokëve dhe siguron rritjen e tyre. 

   Përdorimi: 

   Lani fytyrën duke e shkumëzuar me sapunin e Qumështit të fikut, lëreni në formën e një maske për 2-3, dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

   Nëse dëshironi ta përdorni gjatë banjës, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

   Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP