Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun Natyral me Arrë Brazili

Sapun Natyral me Arrë Brazili

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

E pasuruar me acide yndyrore thelbësore dhe vitamin,  ky produkt u bë pjesë e jona. Një nga burimet më të larta natyrore të selenit, arrat braziliane ndihmojnë në sigurimin e hidratimit dhe butësisë së shkëlqyeshme, veçanërisht për lëkurën e thatë dhe flokët pa jetë.

Është e pasur me proteina, karbohidrate, Omega 3 dhe Omega 6 dhe fibra. Lajthitë braziliane, kanë shumë përfitime për trupin tonë, duke filluar nga mbrojtja e shëndetit të zemrës tek rregullimi i sistemit të tretjes, gjithashtu forcon sistemin imunitar dhe kockat dhe përshpejton metabolizmin.

Natyrisht që është e mirë për lëkurën dhe flokët.

Së pari, me përmbajtjen e tij të fortë të selenit dhe mbështetjen që merr nga vitaminat C dhe E, rrit elasticitetin e lëkurës dhe zvogëlon rrudhat, kështu që jep një pamje më të re në lëkurë. Me përmbajtjen e zinkut, ajo mbron lëkurën nga infeksionet si: puçrrat, ekzemat dhe psoriaza dhe zvogëlon formimin e infeksioneve të tjera dhe gjithashtu i jep lëkurës një shkëlqim të dukshëm.

Një nga efektet më pozitive të arrës së Brazilit në flokë është forcimi i rrënjës të flokëve. Përveç kësaj, ajo parandalon këputjen e flokëve dhe siguron flokë më të shëndetshëm dhe të shkëlqyeshëm.

Përdorimi: 

Lani fytyrën tuaj me sapunin Thalia Natural Beauty, lini atë në formën e një maske për 2-3 minuta, dhe më pas shpëlajeni atë me ujë të ftohtë.

Nëse dëshironi ta përdorni gjatë banjës, shkumojeni me ujë dhe aplikojeni në të gjithë trupin dhe flokët. Prisni për një kohë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details