Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Sapun me Gjalp Kakao

Sapun me Gjalp Kakao

Regular price Lek 350 ALL
Regular price Sale price Lek 350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Gjalpi i kakaos, i njohur për efektin e tij nxirës, ka shumë përfitime për lëkurën, si: vonon shenjat e plakjes, shton elasticitetin dhe butësinë e lëkurës, ndihmon në eliminimin e sëmundjeve të lëkurës dhe është një ​​hidratues maksimal.

Kur lëkura jonë është e shëndetshme, ajo reflekton gjallëri dhe rrezaton me butësinë e saj.  Kur është e thatë, sipërfaqja e saj bëhet e ashpër dhe e fortë duke shfaqur efekt mat. Pra këtu futet ne lojë sapuni me gjalpë kakao Thalia Natural Beauty i cili hidraton dhe shkëlqen lëkurën tuaj falë përthithjes së tij të shpejtë. 

Sapuni me gjalpë kakao Thalia Natural Beauty ndihmon për të krijuar një nxirje natyrale në lëkurën tuaj kur përdoret para dhe pas diellit.

Të gjithë anëtarët e familjes mund ta përdorin dhe do të ndjeni që lëkura juaj është më e pastër dhe më e frekët falë këtij sapuni të testuar dermatologjikisht.

Perdorimi:

Lani fytyrën duke e shkumuar sapunin, lëreni në formën e një maske për 2-3 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Nëse dëshironi ta përdorni gjatë larjes, shkumojeni dhe vendoseni në të gjithë trupin tuaj, prisni pak dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

 

View full details