Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Pastrues për Fytyrën me Marshmallow dhe Micellar

Pastrues për Fytyrën me Marshmallow dhe Micellar

Regular price Lek 700 ALL
Regular price Sale price Lek 700 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Freskoni lëkurën tuaj me pastruesin në formë shkume Thalia Natural Beauty Marshmallow!

 Informacione mbi produktin:

Lulja e Marshmallow është një bimë e përdorur si në të ushqyerit ashtu edhe në mjekësi për mijëra vjet. Një nga vetitë më të rëndësishme të luleve të marshmallow është se ajo përmban një substancë të quajtur mukozë që duket si çamçakëz. Kjo substancë, e cila krijon një efekt zbutës në indet, ka një efekt shumë hidratues dhe tonik. Marshmallow gjithashtu përmban niseshte, pektinë, sheqer të papërpunuar, asparaginë, licithin, të cilat janë aminoacide të dobishme për lëkurën dhe vitamina dhe minerale të ndryshme.

Falë këtyre vetive, lulja e marshmallow pastron qelizat e vdekura në lëkurë dhe eleminon acarimin e lëkurës duke krijuar një strukturë të shëndetshme. Hidraton lëkurën në thellësi duke u kujdesur për të dhe duke eliminuar rrathët nën sy.

Zvogëlon poret, largon pikat e zeza dhe aknet, të cilat janë ndër problemet më të mëdha të të rinjve. Pastruesi ne formë shkume për fytyrën, një nga produktet e shquara të serisë, pastron lëkurën tuaj nga yndyra e tepërt, make-upi dhe papastërtitë. Pastron butësisht lëkurën dhe e  qetëson në të njëjtën kohë. Përveç aromës së këndshme, ndihmon që fytyra juaj të ketë një pamje të gjallë dhe rrezatuese. Është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

* Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi i produktit:

Ju mund të përdorni pastruesin në formë shkume për pastrimin e fytyrës dhe heqjen e make-upit. Përhapni shkumën në fytyrën tuaj dhe lëreni të qëndrojë për pak kohë. Më pas lajeni me ujë të vakët.

 

View full details