Paketa e Balancimit të Sebumit

  Paketa e Balancimit të Sebumit

  Lek 1,100
   DESCRIPTION

   Ideale për të rivendosur ekuilibrin e pH të lëkurës. Është një përzierje e bazuar në rodhe, luleradhiqe, çaj jeshil, yarrow, marshmallow dhe lëpushë. Pasuria e flavonoideve, vajrave thelbësorë, kripërave minerale, taninave dhe mukozës e bën këtë përzierje specifike për trajtimin e problematikave të skalpit, problemeve të lëvozhgimit, pezmatimit dhe kruajtjes. Rekomandohet për përdorim në lëkurën e kokës, gjithashtu e shkëlqyeshme si një maskë pastruese, forcues dhe anti-sebum / fytyrë.

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e kërkuar të pluhurit me ujë të nxehtë (për 100 g rreth 270 ml ujë), derisa të merrni një konsistencë jo shumë të trashë. Aplikoni butësisht në lëkurë të pastër dhe pak të lagur. Mbulojeni me letër alumini ose ndonjë mjet rrethanorë dhe lëreni të veprojë  nga 20 deri në 30 minuta. Pas kohës së caktuar shpërlahet floku dhe vazhdo me tharjen normale. *

   * në flokë veçanërisht porozë, shumë të lehtë ose të oksigjenuar për një kohë të shkurtër, mund të lëshojë në disa raste sporadike një gjysmë toni të errësimit të nuancës fillestare.

   PËR FYTYRËN:

   Ndiqni përgatitjen për flokët, por duke përdorur një lugë çaji pluhur. Vendoseni në fytyrën e pastruar, lëreni për 10-15 minuta dhe shpëlajeni.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP