Multani Mitti

  Multani Mitti

  Lek 900
   DESCRIPTION

   Pluhuri Multani Mitti është ideal si një trajtim pastrues i thellë dhe njëkohësisht thith papastërtitë e tepërta. Nxit rritjen e flokëve të fortë dhe të shëndetshëm. Duke pasur parasysh vetitë e saj forcuese dhe vitalizimi , rekomandohet për lëkurat normale dhe te irrituara. E vlefshme si një trajtim pastrues i fytyrës me acne, ekzema dhe pore të bllokuara.

    METODA E PËRDORIMIT

   Përzjeni sasinë e kërkuar të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Vendoseni në flokë të pastruar lehtë dhe pak të lagur. Mbështilleni me letër alumini dhe lëreni të veprojë ndërmjet 15 deri 30 minuta. Pas kohës së pritur, vazhdo melarje dhe tharjen normale. Rekomandohet për përdorim me Neem, Paketimi Pastrues ose Bhringraj.

    PËRDORIMI NË FYTYRË:

   Përzjeni pluhurin me ujë të nxehtë, derisa masa të mos jetë shumë e trashë. Vendoseni në fytyrën e pastruar duke shmangur zonën e konturit të syve. Pas vendosjes për 10/15 minuta, shpëlaje me ujë të ngrohtë. Rekomandohet një provë e tolerancës së lëkurës në parakrah para se të aplikoni në fytyrë.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP