Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për Kujdesin e Lëkurës Thalia Marshmallow - 250 ML

Krem për Kujdesin e Lëkurës Thalia Marshmallow - 250 ML

Regular price Lek 800 ALL
Regular price Sale price Lek 800 ALL
Sale Sold out
Tax included.
Informacioni i produktit:
Lulja e marshmallow është një bimë që përdoret si në ushqim ashtu edhe në mjekësi për mijëra vjet. Atdheu i lules së marshmallow, e cila vjen nga familja Hibiscus, është Azia Perëndimore. Megjithatë, ajo rritet edhe në Evropë dhe Amerikën e Veriut, dhe veçanërisht në rajonin mesdhetar të Turqisë. Lulja e marshmallow, lulet rozë dhe vjollcë të së cilës hapen në korrik dhe gusht, mund të rritet deri në 150 cm e lartë dhe i pëlqen veçanërisht njollat ​​e lagura.

Një nga karakteristikat kryesore të lules së marshmallow është se ajo përmban një substancë që i ngjan çamçakëzit dhe quhet mucilage. Kjo substancë, e cila ka një efekt zbutës në inde, ka një efekt të fortë hidratues dhe tonik. Mielli i marshmallow përmban gjithashtu niseshte, pektinë, sheqer të papërpunuar, asparaginë, një nga aminoacidet e dobishme për lëkurën, licitin, vitamina dhe minerale të ndryshme. Falë këtyre vetive, lulja e marshmallow heq qelizat e vdekura në lëkurë, ndërsa largon irritimet e lëkurës dhe siguron një strukturë të shëndetshme të lëkurës, hidraton lëkurën përmes kujdesit të thellë dhe redukton qeskat nën sy.

Kremi për lëkurën Marshmallow, i krijuar nga Thalia Natural Beauty, i cili është 100 për qind natyral dhe 100 për qind inovativ, për t'u ofruar të rinjve kujdes të mrekullueshëm pastrues, zbut dhe ndihmon lëkurën tuaj të lëmuar me aromën e saj të ëmbël energjike dhe ekstraktet e luleve të marshmallow. Me formulën e tij të veçantë që siguron përthithje të shpejtë, nuk lë ndjenjë yndyre pas përdorimit. Gjithashtu zvogëlon poret dhe ndalon pikat e zezat dhe aknet, problemet më të mëdha të të rinjve. Produkti ndihmon për t'i dhënë fytyrës tuaj një pamje të gjallë dhe rrezatuese.

Ju mund të përdorni kremin e lëkurës Thalia Natural Beauty Marshmallow si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit për lëkurën.

Detaje teknike:
Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut, si parabenë dhe parafine. Produkti nuk është testuar te kafshët.

Përdorimi i produktit:
Aplikoni kremin e lëkurës Thalia Natural Beauty Marshmallow në lëkurën tuaj me prekje të lehta. Ju mund ta përdorni produktin në fillim të ditës, pas dushit dhe banjave të diellit, ose kur të keni nevojë.
View full details